Free (Peninsular) Β· East MY: RM15 Β· Same-Day Delivery via Lalamove: RM15
| Peninsular | FREE β 1β3 business days (KL, Selangor, Johor, Penang, Perak, Melaka, N. Sembilan, Kedah, Kelantan, Terengganu, Pahang, Perlis, Putrajaya) |
| East Malaysia | MYR 15 β 3β5 business days (Sabah, Sarawak & Labuan) |
| Same-Day | MYR 15 β via Lalamove (KL, Selangor & Putrajaya) |
Added to Bag
View CartDescription
Layaan by Lattafa β Eau de Parfum / 75 ml (For Women)
Layaan by Lattafa is a luminous womenβs fragrance that captures softness, confidence, and timeless femininity. The scent opens with fresh, juicy notes ofΒ pear and mandarin, bringing an instant feeling of brightness. The heart blossoms with gardenia, jasmine, and delicate muguet (lily of the valley), creating a rich floral bouquet. The base grounds the fragrance with smooth cedarwood and sensual musk, leaving a refined, lasting trail. Perfect for daily wear, Layaan embodies elegance, charm, and effortless beauty.
Details: Eau de Parfum (EDP) Β· 75 ml Β· For Women Β· Floral-Fruity-Woody
Product Details
| Brand | Lattafa |
| Type | Eau de Parfum (EDP) |
| Concentration | EDP |
| Gender | Female |
| Model | 6290360598895 |
| Size | 75ml |
| Weight | 0.50 kg |
| Dimensions | 12.00 Γ 12.00 Γ 20.00 cm |
| Best Seasons | Fall, Spring, Summer |
| Best Occasions | Everyday, Formal, Special occasion |
| SKU | layaan-perfume |
Easy Returns
This item can be returned within 30 days. View our return policy
Need Help?
Contact our support team at +601128001944, Email or Chat by visiting our Contact page.
Malaysia Shipping
All items ship from Malaysia. Learn more
Customer Reviews
Be the first to review this fragrance
Share your experience below