Free (Peninsular) Β· East MY: RM15 Β· Same-Day Delivery via Lalamove: RM15
Added to Bag
View CartDescription
Saviour Elixir by Paris Corner β Eau de Parfum 100 ml
Saviour Elixir by Paris Corner is an intense menβs fragrance With a scent profile rooted in refined oriental-woody accords. It opens with vibrant bergamot and lavender, enriched by cinnamon and cardamom. The heart reveals smooth patchouli and amber, while the base lingers with deep cedarwood, vetiver, and warm tonka bean. Bold, magnetic, and long-lastingβperfect for confident men who appreciate luxury and power in every spray.
Fragrance Notes
Top: Bergamot, Lavender, Cinnamon
Heart: Cardamom, Patchouli, Amber
Base: Cedarwood, Vetiver, Tonka Bean
Haruman Lelaki Eksklusif
Saviour Elixir oleh Paris Corner ialah minyak wangi lelaki beraroma oriental-woody yang mewah. Bermula dengan bergamot dan lavender, diikuti cinnamon serta cardamom. Disempurnakan dengan patchouli, amber, vetiver dan tonka bean yang tahan lama dan memikat.
Product Details
| Brand | Paris Corner |
| Type | Eau de Parfum (EDP) |
| Concentration | EDP |
| Gender | Male |
| Model | 6423080726457 |
| Size | 100ml |
| Weight | 0.50 kg |
| Dimensions | 12.00 Γ 12.00 Γ 20.00 cm |
| Best Seasons | Fall, Winter |
| Best Occasions | Formal, Special occasion |
| SKU | Saviour-El-1015 |
Easy Returns
This item can be returned within 30 days. View our return policy
Need Help?
Contact our support team at +601128001944, Email or Chat by visiting our Contact page.
Malaysia Shipping
All items ship from Malaysia. Learn more
Customer Reviews
Be the first to review this fragrance
Share your experience below