Free (Peninsular) Β· East MY: RM15 Β· Same-Day Delivery via Lalamove: RM15
| Peninsular | FREE β 1β3 business days (KL, Selangor, Johor, Penang, Perak, Melaka, N. Sembilan, Kedah, Kelantan, Terengganu, Pahang, Perlis, Putrajaya) |
| East Malaysia | MYR 15 β 3β5 business days (Sabah, Sarawak & Labuan) |
| Same-Day | MYR 15 β via Lalamove (KL, Selangor & Putrajaya) |
Added to Bag
View CartDescription
Rayhaan Elixir by Rayhaan Perfumes β 100 ml Eau de Parfum for Men
Rayhaan Elixir is a modern aromatic-amber woody fragrance crafted for the confident man who enjoys a blend of fresh top notes and warm sweet base. It opens with top notes of mint and bergamot. The heart features aromatic notes of benzoin and lavender. The base settles into a rich trail of vanilla and tonka bean. Ideal for evenings, special occasions or when you want a fragrance that leaves a lasting impression. Buy Rayhaan perfume Malaysia β premium quality & authentic.
Rayhaan Elixir ialah haruman lelaki yang segar, moden & tahan lama. Bukaan dengan mint dan bergamot yang segar dan menyerlah. Jantungnya dengan benzoin dan lavender yang aroma maskulin dan anggun. Asasnya pula dengan vanila dan tonka bean yang hangat dan memikat. Sesuai untuk malam atau acara khas bila anda mahu haruman yang benar-benar meninggalkan kesan. Beli perfume Rayhaan Malaysia. & penghantaran pantas.
Aromatic β’ Amber β’ Woody
Product Details
| Brand | Rayhaan |
| Type | Eau de Parfum (EDP) |
| Concentration | EDP |
| Gender | Male |
| Model | 6297001571002 |
| Size | 100ml |
| Weight | 0.50 kg |
| Dimensions | 12.00 Γ 12.00 Γ 20.00 cm |
| Best Seasons | Winter, Summer, Spring, Fall |
| Best Occasions | Special occasion, Everyday, Formal, Casual |
| SKU | Rayhaan-Elixir-100ml |
Easy Returns
This item can be returned within 30 days. View our return policy
Need Help?
Contact our support team at +601128001944, Email or Chat by visiting our Contact page.
Malaysia Shipping
All items ship from Malaysia. Learn more
Customer Reviews
Be the first to review this fragrance
Share your experience below