Free (Peninsular) · East MY: RM15 · Same-Day Delivery via Lalamove: RM15
| Peninsular | FREE — 1–3 business days (KL, Selangor, Johor, Penang, Perak, Melaka, N. Sembilan, Kedah, Kelantan, Terengganu, Pahang, Perlis, Putrajaya) |
| East Malaysia | MYR 15 — 3–5 business days (Sabah, Sarawak & Labuan) |
| Same-Day | MYR 15 — via Lalamove (KL, Selangor & Putrajaya) |
Added to Bag
View CartDescription
Reserved Oud by Zimaya – Eau de Parfum 100 ml
Reserved Oud by Zimaya is a rich unisex fragrance that opens with luminous agarwood (oud) and crisp wild lavender. The heart reveals a creamy palette of vanilla, soft powdery notes and musk, while the base lingers in warm amber, sweet aromatic undertones and a smooth sweet-woody trail.
Haruman Uniseks Kayu & Vanilla
Reserved Oud oleh Zimaya memperkenalkan nota oud dan wild lavender, kemudian jantung dengan vanilla, musk dan nada serbuk, dan akhirnya asas hangat amber serta aroma manis-kayu. Haruman ini sesuai untuk lelaki atau wanita yang sukakan sentuhan klasik timur dengan gaya moden.
Product Details
| Brand | Zimaya |
| Type | Eau de Parfum (EDP) |
| Concentration | EDP |
| Gender | Male |
| Model | 6290171074502 |
| Size | 100ml |
| Weight | 0.50 kg |
| Dimensions | 12.00 × 12.00 × 20.00 cm |
| Best Seasons | Winter, Summer, Spring, Fall |
| Best Occasions | Formal, Special occasion, Casual, Everyday |
| SKU | reserved-oud |
Easy Returns
This item can be returned within 30 days. View our return policy
Need Help?
Contact our support team at +601128001944, Email or Chat by visiting our Contact page.
Malaysia Shipping
All items ship from Malaysia. Learn more
Customer Reviews
Be the first to review this fragrance
Share your experience below