Free (Peninsular) · East MY: RM15 · Same-Day Delivery via Lalamove: RM15
| Peninsular | FREE — 1–3 business days (KL, Selangor, Johor, Penang, Perak, Melaka, N. Sembilan, Kedah, Kelantan, Terengganu, Pahang, Perlis, Putrajaya) |
| East Malaysia | MYR 15 — 3–5 business days (Sabah, Sarawak & Labuan) |
| Same-Day | MYR 15 — via Lalamove (KL, Selangor & Putrajaya) |
Added to Bag
View CartDescription
Gallant Perfume Man : 100 ML
Gallant Perfume Man Unleash your bold and charismatic spirit with Gallant Perfume. Its invigorating top notes of pineapple and bergamot create a refreshing and uplifting Aromatic. The middle notes of red apple, cardamom, pepperwood, and jasmine add a touch of spiciness and Elegant. Finally, the base notes of tonka bean, amber, white cedar extract, and oakmoss create a warm and confident foundation. Embrace your gallant nature with Gallant Perfume.
Top Note Pineapple and Bergamot
Middle Note Red Apple, Cardamom, Pepperwood or Hercules Club and Jasmine
Base Note Tonka Bean, Amber, White Cedar Extract and Oakmoss
Product Details
| Brand | Grandeur |
| Type | Eau de Parfum (EDP) |
| Concentration | EDP |
| Gender | Male |
| Model | 5055810029753 |
| Size | 100ml |
| Weight | 0.50 kg |
| Dimensions | 12.00 × 12.00 × 20.00 cm |
| Best Seasons | Summer, Spring, Fall |
| Best Occasions | Special occasion |
| SKU | Gallant-Ma-1446 |
Easy Returns
This item can be returned within 30 days. View our return policy
Need Help?
Contact our support team at +601128001944, Email or Chat by visiting our Contact page.
Malaysia Shipping
All items ship from Malaysia. Learn more
Customer Reviews
Be the first to review this fragrance
Share your experience below