Free (Peninsular) · East MY: RM15 · Same-Day Delivery via Lalamove: RM15
| Peninsular | FREE — 1–3 business days (KL, Selangor, Johor, Penang, Perak, Melaka, N. Sembilan, Kedah, Kelantan, Terengganu, Pahang, Perlis, Putrajaya) |
| East Malaysia | MYR 15 — 3–5 business days (Sabah, Sarawak & Labuan) |
| Same-Day | MYR 15 — via Lalamove (KL, Selangor & Putrajaya) |
Added to Bag
View CartDescription
Chateau Ottoman by Maison Alhambra – 100 ml Eau de Parfum.
A warm oriental-amber fragrance blending sweet notes, soft spices and elegant woody undertones. It opens with warm sweetness and gentle spices, moves into an amber-woody heart, and settles into musk, vanilla and creamy woods suited for Malaysia’s warm climate. Chateau Ottoman ni bau dia warm, sweet dan creamy—ada amber lembut, woody base dan spices ringan. Perfume Arab versatile & elegant.
Product Details
| Brand | Maison Alhambra |
| Type | Eau de Parfum (EDP) |
| Concentration | EDP |
| Gender | Unisex |
| Model | 6298043160322 |
| Size | 100ml |
| Weight | 0.50 kg |
| Dimensions | 12.00 × 12.00 × 20.00 cm |
| Best Seasons | Spring, Fall, Winter |
| Best Occasions | Daily, Evening, Special Event, Casual |
| SKU | CHATEAU-OTTOMAN |
Easy Returns
This item can be returned within 30 days. View our return policy
Need Help?
Contact our support team at +601128001944, Email or Chat by visiting our Contact page.
Malaysia Shipping
All items ship from Malaysia. Learn more
Customer Reviews
Be the first to review this fragrance
Share your experience below