Free (Peninsular) · East MY: RM15 · Same-Day Delivery via Lalamove: RM15
| Peninsular | FREE — 1–3 business days (KL, Selangor, Johor, Penang, Perak, Melaka, N. Sembilan, Kedah, Kelantan, Terengganu, Pahang, Perlis, Putrajaya) |
| East Malaysia | MYR 15 — 3–5 business days (Sabah, Sarawak & Labuan) |
| Same-Day | MYR 15 — via Lalamove (KL, Selangor & Putrajaya) |
Added to Bag
View CartDescription
Rich Santal Emir – Eau de Parfum / 100 ml (Unisex)
Rich Santal Emir Factory Edition by Paris Corner merges spicy sophistication with smooth leather warmth in a luxurious unisex fragrance. The scent opens with crisp cardamom, airy violet accords, and rich papyrus. The heart unfolds with elegant iris and glowing amber, while the base settles into deep leather, creamy sandalwood, and refined cedarwood. Perfect for both women and men seeking a distinctive, elegant fragrance.
Details: Eau de Parfum (EDP) · 100 ml · Unisex · Woody-Aromatic
Product Details
| Brand | Paris Corner |
| Type | Perfume |
| Concentration | EDP |
| Gender | Unisex |
| Model | 6297856875218 |
| Size | 100ml |
| Weight | 0.50 kg |
| Dimensions | 12.00 × 12.00 × 20.00 cm |
| Best Seasons | Winter, Fall, Spring, Summer |
| Best Occasions | Everyday, Special occasion, Formal |
| SKU | rich-santa-8753 |
Easy Returns
This item can be returned within 30 days. View our return policy
Need Help?
Contact our support team at +601128001944, Email or Chat by visiting our Contact page.
Malaysia Shipping
All items ship from Malaysia. Learn more
Customer Reviews
Be the first to review this fragrance
Share your experience below